Nõuandla

Kolimispartnerina annan Sulle järgnevalt mõned nõuanded ja nipid, mis aitavad kolimisprotsessi edukalt ette valmistada ja lihtsustada ning tegevusi efektiivselt ja süsteemselt läbi viia.

Nõuandeid on nii kolimise iseseisvaks läbiviimiseks kui ka ettevalmistusteks kolimisfirma kasutamisel.

Mida on edukaks kolimiseks vaja:

 Tööriistad mööbli ning suurte esemete lahtimonteerimiseks

 Vajalikus koguses kaste

 Lai kleeplint

 Nn teibipüss või teipar, mis võimaldab kleeplindiga kastid kiirelt kinni kleepida

 Pakkepaberit või ajalehti

 Käärid/kipsinuga

 Pakkekile ning mullikile

 Mõned markerid – soovitavalt varuda rohkem kui üks, sest neil on komme tegevuse käigus minema jalutada

Tegevused:

Ära paki kruvikeerajaid ja muid tööriistu enne ära, kui mööbel ja muud suured esemed on lahti monteeritud.

Kirjuta igale kastile selle sisu ning ruumi nimi, kuhu seda soovid

Kui kastis on liig-kergesti purunevaid esemeid, siis tuleb see kindlasti ära märkida.

Kööginõude ning muude kergestipurunevate esemete pakkimisel kasuta ajalehti (võib jätta trükimustrit) või pakkepaberit, mullikilet või käterätikuid/vanemaid riideid.

Raamatud paki väiksematesse kastidesse, et need raskuse tõttu ei puruneks ning et nad oleks tõstmiseks jõukohased

Kirjuta kastidele ka soovitav laadimisjärjekord – rasked kastid jäävad auto põrandale ning kergemad paigutatakse neile peale.

Paki endaga kaasa kott väärtesemete ning muu vajalikuga, mida võib enne uues kohas enne lahtipakkimist vaja minna (võtmed, mobiiltelefoni laadijad, sülearvuti jms).

Üldjuhul väldi pakkimist kile- ning prügikottidesse – need on kerged rebenema ning sisu pudeneb hõlpsalt välja. Samas tugevad prügikotid on odavad, pakkimaks vanu riideid, mida igapäevaselt ei kasuta.

Kui asjad pakitud, siis demonteeri mööbel ning suured esemed, et neid oleks võimalik ustest läbi mahutada ning treppidel võimalik manööverdada.

Kasuta pakkekilet mööblidetailide kiletamiseks. Annab esmase kaitse kriimustuste eest.

HAKKAME KOLIMA, osa 1.
Organiseerimisest pakkimiseni 

Kolimine võrdub muudatus, muudatus võrdub ebakindlus, ebakindlus võrdub stress. See muster ei pruugi olla alati selline, kuid väike peavalu kuulub üldjuhul kolimise juurde.
Peamine komponent stressivabaks kolimiseks on organiseerimine. Alusta varakult ja tekita endale kindlustunne. Kui sind on õnnistatud ajaga ehk kolimispäev ei ole homme ega ülehomme, siis alusta väiksemate asjadega. See röövib sinu päevakavast vaid tühise osa, kuid võib lisada meeldivas koguses kindlustunnet.
Alustuseks vali välja kolimisfirma. Vaata hindu, uuri tausta, küsi hinnapakkumisi ning lisaküsimusi – kokkuvõtvalt: otsi kindlust ja usaldusväärsust. Kolimisfirma tellimine esimese asjana on nagu tegutsemine õnnetuspaigal – alustuseks kutsu kiirabi ja alles siis hakka ise tegutsema. Kui kolimisteenus on edukalt broneeritud, hakka organiseerima pakkimismaterjali. Neid saab üldjuhul ka kolimisfirmadelt tellida. Soovitud ajaks tuuakse kastid koju kätte ja siis on aega neid vaikselt täitma hakata. Kohad, kust kaste on võimalik veel soetada, on välja toodud Kolimispartneri kodulehel: www.kolimispartner.ee/pakkematerjalid
Järgmiseks hakka pakkima asju, mida sa lähiajal kindlasti ei kasuta. Suvel saad näiteks ära pakkida kõik talveriided ja talvel suveriided.
Mõtle valmis, või veel parem joonista plaan, oma asjade paiknemisest uues asukohas. Pärast kolimiskasti täitumist kritselda sellele kiirelt peale selle sisu ja ruumi nimi, kus see uues kohas maanduda võiks. Ka mööblile võid väikse kleeplinditüki peale kleepida ning lisada sellele info juurde.
Organiseerimisest ja omapoolsetest tegevustest sõltub ka tellitud kolimisteenuse hind. Kui esemete monteerimist pole plaanis tellida, siis vaata üle, millised asjad võivad ukseava jaoks liiga suureks osutuda. Monteeri nad lahti sellises ulatuses nagu vaja ning kleebi kruvid, mutrid ja poldid esemete külge.
Soodne kolimisteenus on sinu enda teha ka pakkimise ulatuse osas. Kui aega on piisavalt, siis võid kiletada ja kaitsta ära ka mööbli. Arvestadada võid aga sellega, et paljud kolimisfirmad teevad enne laadimist seda ka ise ja seetõttu kulu kilerullile ja oma ajale ei pruugi matemaatiliselt olulist vahet tuua.
Ettevalmistuse lõppfaasis teata aadressimuutusest postiteenuste pakkujat ja teisi elukohaga seotud teenusepakkujaid. Pakkimise lõppfaasis jäta kindlasse kohta kõik vajalikud dokumendid ja väärisesemed ning transpordi need uude kohta ise.
Kui kõik vajalik on lõpuks tehtud, jää ootama kolimispäeva ja kolimisfirmat. Sellist kindluse järkjärgulist tekitamist saab endale lubada aga ainult juhul, kui kolimine on kaugele ette planeeritud. Kui uudis kolimisest lööb jalust aga ootamatult ja valusalt, siis tulevad olude sunnil kasutusele teised meetmed, mis võivad mõnevõrra rohkem stressi tekitada, kuid lahendused sünnivad kiiremalt ning esijalgne õudusetunne võib õhtuks asenduda juba kergendustundega. Järgmises artiklis vaatame lähemalt kolimisteenuste olemust, detailsemaid pakkimisnippe ning kolimispäeval tegutsemist.

Toomas Mee
Kolimispartner OÜ